Освітній центр Лариси Рибик

Труднощі всередині родини.

Родини зниклих безвісти змушені долати величезну кількість труднощів. Однак переживання невизначеної втрати може призвести також до появи специфічних складнощів саме всередині родини, що підсилює рівень стресу та може завадити об’єднанню родини в тяжких обставинах. 

 

  • Суперечки щодо долі зниклого безвісти.

Не всі в родині однаково уявляють, що відбулося зі зниклою людиною насправді. Ці розбіжності можуть призвести до того, що члени сім’ї зводять до мінімуму спілкування одне з одним або навпаки, активно намагаються довести свою правоту, не зважаючи на об’єктивну відсутність інформації та доказів на користь якоїсь з версій.

 

  • Погляд на те, як жити далі.

Якщо часу з моменту зникнення близької людини пройшло вже досить багато, а інформації щодо її долі й досі немає, декому з членів родини починає спадати на думку, що крізь цю втрату потрібно пройти та пережити її, як в ситуації, коли смерть близької людини є беззаперечною. Звісно, інші члени сім’ї можуть з цим не погоджуватися, відмовляючись горювати та оплакувати через примарний шанс знайти людину живою.

 

  • Зміна соціальних ролей.

Втрата члена родини призводить до того, що хтось має взяти на себе ті функції та обов’язки в сім’ї, які раніше виконувала зникла особа. Але в умовах переживання невизначеної втрати прийняти необхідність перерозподілу ролей та обов’язків в родині психологічно дуже складно. Близькі очікують на повернення зниклої людини й не готові перебудовувати родинну систему, не отримавши доказів того, що її немає серед живих.

 

  • Боротьба проти забуття.

З часом риси коханої людини, якої вже довгий час немає поруч, починають стиратися з пам’яті. Близькі щосили борються із забуттям, створюють особливі ритуали, адже позбавлені можливості як святкувати день народження зниклої людини, так і вшановувати її пам’ять у дату смерті. Це викликає досить суперечливі почуття, емоції та реакції у всіх членів родини. 

 

Дбайливе ставлення одне до одного в цей тяжкий період є вкрай важливим, адже в умовах переживання невизначеної втрати, саме сім’я може стати потужним джерелом підтримки для кожного, хто входить до родинного кола. 

1 думки про “Труднощі всередині родини.”

  1. Сповіщення: Особливості переживання невизначеної втрати: втрата безвісті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top