Так, це лихо. Це нереалізована мрія стати матір’ю. Це втрата частини себе. Це втрата не народженої, а часто навіть не сформованої, але такої бажаної і довгоочікуваної дитини.
Так, це лихо. Це нереалізована мрія стати матір’ю. Це втрата частини себе. Це втрата не народженої, а часто навіть не сформованої, але такої бажаної і довгоочікуваної дитини.
У чому особливість цього горя? У тому, що у жінки яскраво виражений протест проти ситуації, що склалася. Вона просто не може прийняти факту втрати вагітності. Адже у своїх думках вона вже стала матір’ю. З’явився новий сенс життя. З’явилися плани та мрії, пов’язані з дитиною.
Як це проявляється? В принципі, як і інші види горя – шок, бажання, щоб це було неправда, гнів, дратівливість тощо за списком (у більш ранніх публікаціях “Що з нами відбувається коли ми переживаємо горе” все описано).
А що відбувається із чоловіком? У більшості випадків чоловіки сприймають по-іншому, оскільки вони не мали тактильного контакту з дитиною. У світі ця дитина – це мрія, план, ілюзія. Чоловік не може зрозуміти, що з його жінкою. Він переживає тих емоцій, які переживає жінка. Іноді він намагається підтримувати, іноді дорікає за емоційність. По-різному буває…
Але це зовнішні прояви, а у глибині підсвідомості у жінки йде саморуйнування. Адже жінка не змогла зберегти цінний дар, який їй передав чоловік – продовження його Роду, Життя. І звичайно ж, жінкам дуже не просто в цей період.
Чоловік не дорікає за втрату, але жінка відчуває провину і не усвідомлює це. Нерозуміння власних емоцій призводить жінку до ще більш нервозного стану.
Чи можна обійтися без консультації психолога – можна. Але з психологом ви цю ситуацію переживете за короткий проміжок часу від 2 до 10 консультацій і без ускладнень. А самотужки це може затягтися на якийсь період. Рішення приймайте самі.
Бережіть себе та своїх близьких.
Лариса Рибик